Tříkrálová sbírka

Zveřejněno: 16. 12. 2008

Začátkem roku, pravděpodobně ve dnech 5. – 6. ledna 2009, proběhne v obci Malá Morava a jejich místních částech Malá Morava, Vysoký Potok, Vojtíškov, Podlesí a Křivá Voda další ročník novodobé Tříkrálové sbírky.

Celá akce navazuje na tradici tříkrálového koledování a dnes je největší dobročinnou sbírkou v zemi. Skupinky tří králů bude možno spatřit v uvedených částech obce, ve většině domácností, jak do zapečetěných pokladniček označených logem Charity vybírají příspěvky od občanů. Při sbírce rozdají koledníci drobné pozornosti (cukr a kalendáříky) a na dveře domů napíší spolu s letopočtem nápis K + M + B, dle tradice počáteční písmena jmen tří králů – Kašpar, Melichar a Baltazar anebo také zkratka latinského nápisu Christus mansionem benedicat (v překladu Nechť Kristus žehná tomuto domu).

výsledek Tříkralové sbírky 2008

Jste zde: Úvod > Dokumenty > Tříkrálová sbírka