Den Horního Pomoraví 2008

Zveřejněno: 19. 9. 2008

Informace čerpány z www.hornipomoravi.eu, kde je zveřejněn i tento článek

Ani zima neodradila účastníky Dne Horního Pomoraví v Jindřichově

V sobotu, dne 13.9.2008 se v Jindřichově konal již druhý ročník Dne Horního Pomoraví

I když teploměr klesl v průběhu dne až na pouhých 5º Celsia čekal na návštěvníky akce opravdu pestrý program od brzkých ranních do pozdních večerních hodin, kdy vyvrcholil ohňostrojem.

V průběhu dne se na hřištích sportovního areálu v Jindřichově vystřídali volejbalisti, tenisti a hráči malé kopané.

Kulturní program byl pak tvořen vystoupeními tanečních kroužků; tanečními, gymnastickými a pěveckými vystoupeními dětí základních škol a folklorní skupiny Hájiček ze Slovenska.

Akci uspořádala Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví o.p.s. ve spolupráci s obcí Jindřichov. Cílem,  stejně jako v loňském roce, bylo nejen představení, ale také prohloubení spolupráce členských obcí, neziskových organizací a podnikatelů z celého území místní akční skupiny. V letošním roce jsme měli také možnost hostit našeho zahraničního partnera MAS Žiar, z Hornonitranské oblasti. Naši partneři se aktivně zúčastnili sportovního klání a přispěli také k zatraktivnění kulturního programu.

Ani starostové obcí nezůstali stranou a pokusili se pro své obce vybojovat pohár Horního Pomoraví v tzv. „starostenském pětiboji“. Výzvu přijali všichni přítomní včetně jejich kolegů ze Slovenska. Disciplíny – hod míčkem na cíl, skládání puzzle, číšnický slalom, kop na branku a vědomostní kvíz, zvládali s humorem. Nebyl to nelítostný boj, ale příjemné soutěžní klání, které se odehrávalo v přátelské atmosféře, v níž se starostové vzájemně povzbuzovali.

Na Dni Horního Pomoraví se nenudily především děti, nejenže se zaujetím sledovaly vystoupení svých vrstevníků, ale zadováděly si na trampolíně, horolezecké stěně a mohly soutěžit o drobné ceny v mnoha sportovních a „šikovnostních“ disciplínách v Dětském koutku, který pro tento den zajistilo občanské sdružení K2 z Hynčic nad Moravou.. V průběhu dne namalovaly spoustu obrázků, které byly vystavovány průběžně v prostoru pod pódiem.

Atraktivní nejen pro kluky byla především prezentace hasičů z Jindřichova, kteří do areálu přivezli zásahové vybavení včetně cisterny.

Den Horního Pomoraví naplnil svůj cíl, i když rozmary přicházejícího podzimu jej trošku poznamenaly svým sice slunečným, ale chladným počasím. Chuť sportovat a bavit se však byla silnější a překonala tyto vrtochy podzimu.

Velký dík patří významnému partnerovi MAS Horní Pomoraví, Pivovaru HOLBA a.s. Hanušovice za dary, které jsme věnovali našim slovenským partnerům. Dále děkujeme Obecnímu úřadu Jindřichov, starostce a zastupitelstvu obce za vzornou přípravu celé akce, panu Filipu Geppertovi a jeho personálu za vzornou obsluhu, volejbalistkám, tenistům, hasičům a všem organizátorům z obce Jindřichov, kteří se starali o zdárný průběh celé akce a občanskému sdružení K2.

Výsledky soutěžních klání:

Tenisový turnaj   (dvouhra)                                 Turnaj v malé kopané

1. Pavel Úlehla                                                   1.  Bratrušov
  2. Jiří Chuděj                                                      2.  Bohdíkov
  3. Roman Šimo                                                   3.  Jindřichov

Turnaj ve volejbale                                             Starostenský trojboj

1. Bohdíkov                                                        1.  Bratrušov – Jiří Matýs
  2. Hanušovice                                                    2.  Malá Morava – Antonín Marinov
  3. Bratrušov                                                       3.  Jindřichov – Arnoštka Krellerová

Jste zde: Úvod > Dokumenty > Den Horního Pomoraví 2008