Pétanque pro děti i dospěláky

Zveřejněno: 23. 8. 2011

Na žádost našich nejmenších se dne 30. 7. 2011 od 14.00 hod. konal na „Schubert aréně u Lužíků“ na Vysoké u Malé Moravy turnaj v pétanque pro mixovaná družstva, který byl podmíněn jedním nebo dvěmi dětmi a maximálně jedním dospělákem na jedno družstvo.

I přes nepřízeň počasí zdatní horalové a minihoralové utvořili 10 družstev, která byla následně rozdělena do dvou skupin. Bojovalo se mezi kapkami deště o mnoho krásných věcných cen.

Skupina A - Stamat 1
                    Tygříci
                    Hajnyšky
                    Mireček+Mareček
                    Gabča a Vítek

Skupina B   Stamat 2
                   Bínovci
                   Stračenky
                   MORDOR
                   Šmoťas tým (který nahradil startující Sakury)

Do finálového kola postupovali první dva ze skupin, kterými byly družstva : Stamat 1 z prvního místa ve skupině A a Hajnyšky z druhého místa ve skupině A, ze skupiny B pak z prvního místa MORDOR a z druhého místa Šmoťas tým.

Po urputných bojích si nakonec vybojovaly konečné 3. místo - Hajnyšky, 2. místo Stamat 1 a 1. místo MORDOR ve složení domácích Dariny Lužíkové a Marka Malého.

Všechny děti obdržely velké čokoládové medaile darované do turnaje Obcí Malá Morava a další věcné ceny od dalších sponzorů.

Po ukončení turnaje pak byl zahájen turnaj pro vytrvalé dospěláky, kterých bylo, díky sychravému počasí, nemnoho, ale i tak se poskládalo 6 družstev. Hrálo se každý s každým o hodnotnou cenu - volejbalový míč, který opět do turnaje věnovala Obec Morava. 3. místo po urputném zápasu s deštěm obsadilo družstvo „U Rybníka“, 2. místo pak ukořistila dvojice Bína-Dufková a 1. místo bez porážky poctivou hrou vybojovali pořadatelé Monika a Libor Lužíkovi :o)).

Sluníčko sice na obloze nesvítilo leč zářilo z každé tváře zúčastněných, což bylo hřejivým uspokojením pro pořadatele.

Jste zde: Úvod > Dokumenty > Pétanque pro děti i dospěláky